Vezérleje az árnyékolókat, a világítást, a konnektorokat, a hűtő és fűtő rendszert és csökkentse az energiafogyasztást !
Óvja a környezetet és takarítson meg jelentős összeget az energiaszámlákon !
Az Okos otthon intelligens funkcióival az energiatakarékosság könnyű és automatikus.
Állítsa be, hogy távozáskor a légkondícionáló kapcsoljon ki, fűtési üzemben a kazán váltson gazdaságos módba és csak a hazatérés előtt kapcsoljon vissza normál módba. Csökkentse fűtési és hűtési költségeit !
Amikor elmegy otthonról a "Távozás" csoportos utasítás kikapcsolja a világítást és a kiválasztott konnektorokat, mellyel energiát takarít meg.
Forró nyári napokon automatikusan becsukódhatnak az ablakok és az árnyékolók, ezzel megelőzve a helyiségek felmelegedését, jelentősen csökkentve a hűtési költségeket. Napsütéses téli napokon a helyiségek benapoztatása kiegészítheti a normál fűtést, így fűtési energia takarítható meg. Mindez automatizálható.
Vezérelje fűtő és hűtő rendszerét intelligens okos otthon rendszerrel !
Érzékeli az emberi jelenlétet és felfűti az ingatlant akkor is amikor a szokásos rutin szerint nem lenne otthon de éppen mégis otthon van. Amikor elmegy automatikusan visszavált az alacsonyabb hőmérsékletű üzemmódra.
Képes optimalizálni a fűtésre és hűtésre fordított energiát. Nem dolgoztatja feleslegesen a kazánt és a légkondícionáló berendezéseket ha üres az ingatlan. Pontosan akkorra éri el a kívánt hőfokot az lakás amikor arra szükség van.
Akinek nincs jól kialakult, ismétlődő napi rutinja, azoknak is nagyon hasznos lehet ez a funkció. A helyiségek egyenkénti hőmérséklet mérése és egyenkénti fűtése a legtakarékosabb megoldás. Mindenhol pont olyan a hőmérséklet amilyet szeret és csak akkor kapcsol be a kazán vagy hőszivattyú amikor szükséges. Egy további energiamegtakarítási lehetőség a fűtés/hűtés vezérlés távoli elérése, melynek segítségével távozáskor alacsonyabbra/magasabbra állíthatóak a fűtő/hűtő rendszereink célhőmérsékletei, hazaérkezés előtt pedig távolról visszakapcsolhatóak a kívánt hőmérsékletre.
Az energiamenedzsment otthon, mára szükségszerűség lett.
Ha kevesebb energiát akarunk fogyasztani, vezérelni kell az eszközöket hogy beleférjünk a rendelkezésre álló mennyiségbe. Ma már ez megoldható.
Az intelligens otthon rendszer ideális és egyszerű megoldás az energiatakarékosságra és az energiaszámlák csökkentésére.
Sokféle fűtési rendszer létezik !
Ma már új épületben szinte csak a hőszivattyú a fűtési/hűtési megoldás.
Azonban ezeknél és a kazános központi fűtéseknél is a legtakarékosabb megoldás ha minden helyiség hőmérséklete külön-külön mérve van és pont annyit fűt vagy hűt a készülék amennyi szükséges minden helyiségben. Ez teljesen érthető.
Minél régebbi a rendszer, például egykörös radiátoros fűtési rendszer, annál többet lehet megtakarítani egy korszerű helyiségenkénti szabályzással.
A kázán csak akkor megy amikor fűtési igény van valamelyik helyiségben és csak ott fog fűteni a radiátor ahol magasabbra van állítva a (radiátor szelepbe épített) termosztát hőmérséklete mint a szoba hőmérséklete. A szoba hőmérsékletét is a radiátorszelepbe épített hőmérő méri. Ránézésre tehát nincs semmi különös,
a szobában csak egy új "tekerő gomb" a radiátor szelepen.
De mögötte teljesen új okos otthon technika áll !
A radiátor szelepet így motoros mechanika állítja, az elektronika rádiófrekvenciás kapcsolattal áll összeköttetésben az okos otthon központtal.
Nem Wi-Fi-n mert ha a szomszéd elfoglalja a csatornák többségét és a saját készülékeim a többit, nem biztos hogy mindig működni fog a rendszer. A 868 MHz-es frekvencia nincs elfoglalva számtalan eszközzel mint a 2,4GHz. Ráadásul a kisebb frekvencia könnyebben hatol át a falakon és nagyobb hatótávolsággal rendelkezik így lefedi az egész házat és a kertet. Wi-Fi esetében ez többnyire aggályos.
Az okos otthon központ a rendszer agya, ez vezérli az eszközöket, fűtés esetében a kazánt vagy hőszivattyút, vezérli a radiátor vagy padlófűtés szelepeket. Ebben a központban tárolódnak a vezérlő programok. Ide vannak felprogramozva a kért automatizmusok amik vezérlik a világítástól az árnyékolásig az egész rendszert.
Ezt az eszközt érik el a telefonos applikációk. (egyes esetekben a felhő szolgáltatással áll kapcsolatban az okos otthon központ)
Nem lehet eléggé előre gondolkozni arról hogy milyen fűtési rendszert építsen valaki, mert abban az esetben ha meglévő, már sok automatizmussal működő fűtési rendszert kell bevonni az okos otthon rendszer alá, akkor bonyolultan programozható vagy teljesen zárt rendszerek esetében lehetetlen belevonni egy közös rendszerbe.
Ez nem baj feltétlen, mert az ilyen rendszer már önmagában is korszerű, de ha további energia megtakarítási ötletek merülnek fel, például a napellenzők vagy egyéb, például elektromos padlófűtés bevonása a rendszerbe, csak akkor kapunk együttműködő, egy telefonos applikációba vonható rendszert ha kompatibilis a fűtési rendszerünk az okos otthon központtal.
Az okos otthon központ tudásán sok múlik, természetesen mindig a legjobb megoldást ajánlom az adott rendszerhez.
Free AI Website Software